podle
Prof. Dr. Fröhlicha
První certifikované kurzy
o Bazální stimulaci v ČR a SR
+420 603 971 160
Po - Čt 8:00 - 15:00
8:00 - 14:00

Styleguide

Na této stránce jsou vypsány všechny možné typy bloků pro skládání obsahu se vzorovými daty a popisem.

Hlavičky

Na webu se vyskytuje několik typů hlaviček, zde jsou ty, které lze volně použít u obyčejné stránky nebo příspěvku.

Součástí hlaviček je i drobečková navigace (nelze vyčlenit). Proto je potřeba aby byla hlavička použita právě jednou na celém webu a to jako první blok v pořadí.

Hlavička - jednoduchá

Tohle je obyčejná hlavička s nadpisem a textem pod ním (volitelné).  Obsah hlavičky není obalen v boxu (zakulacené rohy, stínování).

U této hlavičky je možnost přidat obrázek, který se pak zobrazí v pravé půlce hlavičky.

Hlavička - box

Obsah této hlavičky je obalen v bílém boxu.

U této hlavičky je možnost přidat obrázek, který se pak zobrazí v pravé půlce hlavičky.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Obsah boxu napravo. Barevnost boxu lze upravit. Na výběr jsou 4 barvy použité na webu: Oranžová, Žlutá, Zelená nebo Modrá

Hlavička - box s barevným blokem

Obsah této hlavičky je obalen v bílém boxu.

Hlavní banner

Grafická kompozice s textem a srdíčky, která je použita na hlavní stránce. Veškeré texty jsou editovatelné. Obrázky editovat v administraci nelze.

JEDNIČKA VE VZDĚLÁVÁNÍ V BAZÁLNÍ STIMULACI

 • Od roku 2000 šíříme osvětu v ČR a SK.
 • Proškolili jsme více než 25 000 lidí.
 • Rádi předáme naše znalosti i vám.

Čísla

Globální obsahový blok. Jeho obsah se nastavuje v administraci v Nastavení šablony. Při jeho vložení do stránky lze nastavit, jestli zobrazovat nadpis nebo ne.

23
Let praxe
Máme od roku 2000
27000
Proškolených absolventů
Pojďte s námi cestou tradice, kvality a odbornosti
500
Institucí
Jsme proškolili v ČR a SR. Fakultní a univerzitní nemocnice, hospice, domovy sociálních služeb a speciální školy
310
Auditů
Které jsou podmínkou k získání certifikace instituce
8
Vědeckých kongresů
Které byly za účasti autorů Bazální stimulace a přednášejících z různých zemí EU

Nabídka – výpis termínů + rozcestník

Globální obsahový blok. Použitý na HP. Jeho obsah se nastavuje v administraci v Nastavení šablony. V levém boxu se automaticky vypisují nejbližší veřejné kurzy. Obrázky jsou u tohoto bloku pevně nastaveny.

V čem vám pomůžeme

Veřejné kurzy

Získejte teoretické i praktické znalosti o Bazální stimulaci na kurzech prověřených více než 20 lety a 27 000 absolventy.

Nástavbový 13. - 14.9. Frýdek-Místek
7 z 30 volných míst
Základní 26. - 27.9. Bratislava
obsazeno
Základní 7. - 9.10. Praha

Nabídka pro instituce

Kurz bude orientován na cílovou skupinu vašich pacientů, klientů nebo žáků (speciální školy), nejen obsahově ale i cenově. Přijedeme do vašich prostor a kurz připravíme pro vás na míru.

Nabídka – dva kurzy pro instituce

V tomto bloku je potřeba vybrat dvě stránky, ze kterých se doplní popisy z části Metadata (aktuálně stránky se šablonou Kurzy pro instituce). Obrázek se přebírá z Náhledového obrázku vybrané stránky.

Bratislava ZK 14.10.
Kurzy bazální

Kurzy bazální stimulace na míru

Základní kurz je akreditovaným vzdělávacím programem. Akreditace je udělena těmito ministerstvy: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo zdravotnictví SR.

Nástavbový kurz je akreditovaným vzdělávacím programem. Akreditace je udělena těmito ministerstvy: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo zdravotnictví SR.

Prohlubující kurz je akreditovaným vzdělávacím programem. Akreditace je udělena těmito ministerstvy: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Vaši zaměstnanci budou umět aplikovat techniky Bazální stimulace na vašich klientech
Certifikát Mezinárodní asociací Bazální stimulace®) s platností ve všech zemích EU a Norsku a Švýcarsku
Absolvováním kurzu si vaši zaměstnanci rozšíří portfolio svých odborných kompetencí
Kvalita vámi poskytované péče se zvýší
Proškolení části vašeho týmu je prvním krokem k certifikaci vaši instituce
Splníte zákonnou povinnost vzdělávat své zaměstnance v akreditovaném vzdělávacím programu
Empatickou péči dle Bazální stimulace si získáte větší důvěru vašich klientů a jejich příbuzných
certifikát 2.9.2022

Audit

INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA® poskytuje od roku 2006 odborné audity (supervize) a odborné poradenství proškoleným pracovištím.
Auditorem je PhDr. Karolína Maloň Friedlová, PhD.,Praxisbegleiter für Basale Stimulation nach Prof. Dr. Fröhlich®, Nr. 608 v EU Certifikovaný lektor a auditor konceptu Bazální stimulace s mezinárodní licencí pro země EU a Švýcarsko a Norsko.

Se zjištěnými informacemi je nakládáno s ohledem na ochranu objednavatele a nezpřístupňují se třetí straně. Audity jsou poskytovány na základě uzavřené smlouvy mezi objednatelem a poskytovatelem.

Auditor zpracovává o průběhu auditu protokol, který obdrží objednatel auditu. Auditor na základě zjištěných fakt, která musí splňovat kritéria pro péči v konceptu Bazální stimulace®, rozhodne o vydání certifikátu Pracoviště pracující s konceptem Bazální stimulace®.

Certifikát je pod garancí Mezinárodní asociace Bazální stimulace® a jeho platnost je 36 měsíců. Prodloužení certifikace je možné na základě dalšího auditu.

Před konáním auditu obdrží objednavatel auditu manuál se stanovenými kritérii pro certifikaci pracoviště (poskytovatel zdravotní péče nebo sociálních služeb). V případě auditů ve školských zařízeních je prováděna analýza a korekce implementace konceptu Bazální stimulace® do školských vzdělávacích plánů a individuálních vzdělávacích plánů.

Získání prestižní certifikace od IBS
Certifikované instituce prezentujeme na mezinárodních Česko-slovenských kongresech, na kterých jsou autoři Bazální stimulace
Certifikované instituce jsou v péči IBS a mají bezplatné poradenství od Karolíny Friedlové

Editor

Obyčejný textový editor s možností základního formátování. Jsou nastylovány nadpisy, odrážky… Při použití citace je obsah vložen do šedého bloku (jako tento text).

Nadpis 1

Nadpis 2

Nadpis 3

Nadpis 4

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis pulvinar. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. Nulla pulvinar eleifend sem. Suspendisse nisl. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Pellentesque ipsum. Aliquam erat volutpat. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Etiam sapien elit, consequat eget, tristique non, venenatis quis, ante. Nunc auctor. Aliquam erat volutpat.

Phasellus et lorem id felis nonummy placerat. Integer imperdiet lectus quis justo. Nulla quis diam. Etiam sapien elit, consequat eget, tristique non, venenatis quis, ante. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. Aliquam in lorem sit amet leo accumsan lacinia. Sed vel lectus. Donec odio tempus molestie, porttitor ut, iaculis quis, sem. Duis viverra diam non.

 • sed quia consequuntur
 • magni dolores eos
 • qui ratione voluptatem
 • sequi nesciunt

Citace

Phasellus et lorem id felis nonummy placerat. Integer imperdiet lectus quis justo. Nulla quis diam. Etiam sapien elit, consequat eget, tristique non, venenatis quis, ante.

Reference – sloupce

Výběr medailonků z Referencí. Nadpis je volitelný. Stejně jako zobrazování loga institucí. Pro ideální zobrazení je dobré dodržovat podobné délky textů a vybrat právě tři reference.

REFERENCE

1621926299_197-dsc9094

Nejen že je koncept Bazální stimulace známý dnes již v mnoha západoevropských zemích, ale ani v České republice ho v odborných kruzích nemusíme blíže představovat. Bazální stimulace jako součást ošetřovatelsko-pečovatelských procesů je již využívána v celé řadě českých pobytových zařízeních sociálních služeb. Nutno dodat, že tento stav by nikdy nebyl možný beze všech propagátorů tohoto jedinečného konceptu, mezi které PhDr. Karolína Friedlová, PhD. bezesporu patří. Právě její dlouholeté aktivity a neutuchající energie vedly k tomu, že je Bazální stimulace stále známějším pojmem.

Originální reference

Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA
prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, prezident Unie zaměstnavatelských svazů České republiky
janbranc_com-7104-787×450

Vážená paní doktorko,

Záštitu nad vědeckým VIII. česko-slovenským kongresem Bazální stimulace s mezinárodní účastí přebírám a děkuji Vám za projevenou důvěru. Taktéž Vás chci ujistit, že pozitivně vnímám veškeré vzdělávací aktivity společnosti INSTITUT Bazální stimulace pořádané, jak pro lékaře, tak i pro nelékařské zdravotnické pracovníky, které přispívají nejen k rozvoji zdravotnických pracovníků, ale také ke zvýšení kvality péče o pacienty.

Originální reference

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA
Ministr zdravotnictví 2017 - 2021

Reference – velký blok

Vypsání jedné reference na šedém pozadí. Jako obrázek se vybere varianta obrázku na výšku – je dobré tam nahrát opravdu obrázek, který má formát na výšku a předtím  mu odstranit pozadí. Pokud je potřeba odlišit text pro reference ve sloupcích a velkou referenci, vytvořte dvě různé reference.

janbranc_com-7104-787×450-1-removebg-preview

Vážená paní doktorko,

Záštitu nad vědeckým VIII. česko-slovenským kongresem Bazální stimulace s mezinárodní účastí přebírám a děkuji Vám za projevenou důvěru. Taktéž Vás chci ujistit, že pozitivně vnímám veškeré vzdělávací aktivity společnosti INSTITUT Bazální stimulace pořádané, jak pro lékaře, tak i pro nelékařské zdravotnické pracovníky, které přispívají nejen k rozvoji zdravotnických pracovníků, ale také ke zvýšení kvality péče o pacienty.

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA
Ministr zdravotnictví 2017 - 2021

Loga – globální

Globální obsahový blok. Jeho obsah se nastavuje v administraci v Nastavení šablony.  Loga a odkazy na proškolená pracoviště.

Loga – vlastní

Grid (mřížka) vlastních log s názvem. Odkaz je nepovinný.
Individuální blok – na každé stránce může mít libovolný obsah.

Rozcestník

Skupina tlačítek s odkazy. Možno vložit libovolný (i externí) odkaz.

VŠECHNY INFORMACE O BAZÁLNÍ STIMULACI NA JEDNOM MÍSTĚ

Text a obrázek

Univerzální blok, kde je na půl stránky text a na druhé obrázek. Dá se volit umístění vlevo/vpravo, barva pozadí. Za textem je možnost mít tlačítko (text a odkaz nastavitelné).

team

NÁŠ TÝM A LEKTOŘI

Naši práci milujeme a chápeme ji jako poslání umožnit více lidem žít kvalitní život. Další krátký úderný popis o tom, jak vnímáme naše hodnoty a čeho chceme dosáhnout v rámci pomoci ostatním.

Prohlédnout lektory

Lektoři – u kurzu

Výpis medailonků vybraných lektorů prokliknutelný na jejich profil. Editovatelný nadpis + text.

Lektoři

Volitelný popis

Ing. Jitka Richterová
PaedDr., Mgr. Irena Johanka Savková MBA

Lektoři – stránka lektoři

Výpis medailonků všech lektorů prokliknutelný na jejich profil.

PaedDr., Mgr. Irena Johanka Savková MBA
MUDr. Zdeněk Novotný
Ing. Jitka Richterová
Mgr. Vilma Chmelařová
Mgr. Alice Trávníčková
Ing. Pavel Friedl
Miroslav Maloň
Ing. Lucie Friedl
PhDr. Karolína Maloň Friedlová, PhD.
 • Zavedla Bazální stimulaci do zdravotní péče, sociálních služeb a speciálního školství v České a Slovenské republice
 • Pro vzdělávání v Bazální stimulaci založila akreditovanou instituci INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA, s. r. o.
 • Od roku 2003 úzce spolupracuje s autory Bazální stimulace Prof. Dr. Andreasem Fröhlichem a Prof. Christel Bienstain
 • Podílí se aktivně na výzkumu v Bazální stimulaci
 • Je autorkou odborných učebnic pro Bazální stimulaci a desítek odborných článků
 • Je prezidentkou a organizátorkou již 8 Česko-slovenských vědeckých kongresů o Bazální stimulaci s mezinárodní účastí
 • Odborný auditor Bazální stimulace, certifikovala přes 180 institucí
Více o Karolíně

Galerie

Galerie fotografií otevírajících se v lightboxu.

Tohle je nadpis galerie

Výpis kurzů

Karty tří základních kurzů pro veřejnost. Volitelný nadpis.

Nejbližší kurzy

Pro začátečníky
Povinný kurz pro zdravotníky

Základní kurz

V kurzu se naučíte teoretická východiska Bazální stimulace, techniky somatických, vestibulárních a proprioreceptivních stimulací.
Absolvováním kurzu účastník získá: mezinárodní certifikát vydaný IFBS platný ve všech zemích EU, Švýcarsku, Norsku a ještě také osvědčení od příslušného ministerstva dle své profese.

Více o kurzu

Nejbližší termíny:

26. - 27.9.2024 Bratislava
7. - 9.10.2024 Praha
17. - 18.10.2024 Ostrava
Pro absolventy základního kurzu

Nástavbový kurz

V kurzu se naučíte nová teoretická východiska, somatickou stimulaci obličeje, bodovou orofaciální stimulaci dle prof. Moralese, diametrální somatickou stimulaci horních končetin (aplikuje se na spastických končetinách), orální, optické, auditivní, taktilně – haptické a olfaktorické stimulační nabídky. Absolvováním kurzu účastník získá: mezinárodní certifikát vydaný IFBS platný ve všech zemích EU, Švýcarsku, Norsku a ještě také osvědčení od příslušného ministerstva dle své profese.

Více o kurzu

Nejbližší termíny:

13. - 14.9.2024 Frýdek-Místek
Pro absolventy Nástavbového kurzu

Prohlubující kurz

V kurzu se naučíte nová teoretická východiska, diametrální somatickou stimulaci dolních končetin (aplikuje se na spastických končetinách) a celotělovou somatickou rozvíjející stimulaci. Absolvováním kurzu účastník získá: mezinárodní certifikát vydaný IFBS platný ve všech zemích EU, Švýcarsku, Norsku a ještě také osvědčení od příslušného ministerstva dle své profese.

Více o kurzu

Nejbližší termíny:

20.11.2024 Praha
Pro absolventy Prohlubujícího kurzu I

Prohlubující kurz II

V kurzu se naučíte nová teoretická východiska a Homunculus-Pflegetherapie®.
Absolvováním kurzu účastník získá: mezinárodní certifikát vydaný IFBS platný ve všech zemích EU, Švýcarsku, Norsku a ještě také osvědčení od příslušného ministerstva dle své profese.

Pouze pro instituce

Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA® v paliativní péči

Cílem kurzu je prohloubit a rozšířit teoretické vědomosti a praktické dovednosti v konceptu Bazální stimulace, které se uplatňují v paliativní péči nejen o seniory, ale také o lidi s vrozenými těžkými mentálními a tělesnými postiženími a také v akutní nebo dlouhodobé postakutní následné medicíně. Kurz posiluje kompetence personálu, který doprovází umírající, tím zvyšuje úroveň kvality paliativní péče, důstojnost péče a zmírňuje utrpení.

Pouze pro instituce

Sexuální potřeby seniorek a seniorů z ošetřovatelského aspektu

Vzdělávací program zpracován na základě dlouhodobého vědeckého výzkumu v dizertační práci K. Maloň Friedlové. Výzkum se zabýval sexuálním chováním seniorek a seniorů v domovech pro seniory v České republice a na Slovensku a byl komparován s výsledky výzkumů zahraničních výzkumníků v domovech pro seniory v různých světadílech. Rešerže a analýzy „Pravidel (standardů) pro zacházení se sexualitou seniorů“ v domovech pro seniory v různých zemích světa v komparaci s českými a slovenskými domovy pro seniory prokázaly, že i pouze několikahodinové vzdělání personálu a zavedení „pravidel“ má veliký vliv na permisivitu postojů ošetřujících k sexualitě seniorů.

O IBS

Globální obsahový blok. Vzhledově jako blok Text a obrázek, ale jeho obsah se nastavuje v administraci v Nastavení šablony, editovatelný z jednoho místa. Protože se opakuje na více stránkách.

team

O Institutu bazální stimulace

Jsme tady pro vás a vaše klienty, abychom jim prostřednictvím Bazální stimulace pomohli vrátit se plně do života (po úrazech, onemocněních), nebo umožnili prožít jejich život v co nejvyšší možné míře kvality. Autor Bazální stimulace Prof. Dr. Andreas Fröhlich nám povolil dát do názvu společnosti jeho jméno. Je pro nás závazkem poskytovat vám služby v co nejvyšší kvalitě a rozvíjet další výzkum v Bazální stimulaci. Od roku 2005 s námi Česká televize natočila 4 dokumentární pořady o Bazální stimulaci. Byli jsme také hosty relace Dobré ráno v České televizi a v Radiožurnal.


23 let praxe
máme od roku 2000
Více než 27000 proškolených absolventů
Pojďte s námi cestou tradice, kvality a odbornosti

Nabídka pro instituce – dolní

Karty dalších nabídek pro instituce. Data se doplní z části Metadata odkazovaných stránek (aktuálně stránky se šablonou Kurzy pro instituce). Obrázek se přebírá z Náhledového obrázku vybrané stránky.

certifikát 2.9.2022

Audit

INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA® poskytuje od roku 2006 odborné audity (supervize) a odborné poradenství proškoleným pracovištím.
Auditorem je PhDr. Karolína Maloň Friedlová, PhD.,Praxisbegleiter für Basale Stimulation nach Prof. Dr. Fröhlich®, Nr. 608 v EU Certifikovaný lektor a auditor konceptu Bazální stimulace s mezinárodní licencí pro země EU a Švýcarsko a Norsko.

Se zjištěnými informacemi je nakládáno s ohledem na ochranu objednavatele a nezpřístupňují se třetí straně. Audity jsou poskytovány na základě uzavřené smlouvy mezi objednatelem a poskytovatelem.

Auditor zpracovává o průběhu auditu protokol, který obdrží objednatel auditu. Auditor na základě zjištěných fakt, která musí splňovat kritéria pro péči v konceptu Bazální stimulace®, rozhodne o vydání certifikátu Pracoviště pracující s konceptem Bazální stimulace®.

Certifikát je pod garancí Mezinárodní asociace Bazální stimulace® a jeho platnost je 36 měsíců. Prodloužení certifikace je možné na základě dalšího auditu.

Před konáním auditu obdrží objednavatel auditu manuál se stanovenými kritérii pro certifikaci pracoviště (poskytovatel zdravotní péče nebo sociálních služeb). V případě auditů ve školských zařízeních je prováděna analýza a korekce implementace konceptu Bazální stimulace® do školských vzdělávacích plánů a individuálních vzdělávacích plánů.

Získání prestižní certifikace od IBS
Certifikované instituce prezentujeme na mezinárodních Česko-slovenských kongresech, na kterých jsou autoři Bazální stimulace
Certifikované instituce jsou v péči IBS a mají bezplatné poradenství od Karolíny Friedlové
Více o auditu
Bratislava ZK 14.10. x (2)

Základní kurz bazální stimulace (level 1)

V kurzu se naučíte teoretická východiska Bazální stimulace a techniky somatických, vestibulárních a proprioreceptivních stimulací.
Absolvováním kurzu získáte: mezinárodní certifikát vydaný IFBS platný ve všech zemích EU, Švýcarsku a Norsku ještě osvědčení od příslušného ministerstva dle vaši profese.

Přesně dle vašich požadavků
Možná sleva dle dohody
Garance kvality od více než 500 proškolených institucí
Více o základní kurzu

Kontakt – horní

Dva boxy s kontaktem vedle sebe. Data se editují v Nastavení šablony > Obecná nastavení – hlavička a patička

IMG_8195
Ing. Lucie Friedl
Organizátor akreditovaných vzdělávacích programů
Po - Čt 8:00 - 15:00
8:00 - 14:00

Kontakt – dolní (adresa a mapa)

Textové údaje na levé straně jsou komplet editovatelné. Mapa je nastavena na pevno a adresu institutu.

Adresa

INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA, s. r. o.

J. Opletala 680
738 02 Frýdek-Místek

IČ: 25889966 DIČ: CZ25889966 Datová schránka: 9rmb9wq

Společnost zapsána v obchodním rejstříku Krajského soudu Ostrava, oddíl C, vložka 24700

Kontakty na konkrétní osoby

Pavel Friedl (provozní ředitel)
15.11. 2024

IX ČESKO-SLOVENSKÝ KONGRES BAZÁLNÍ STIMULACE S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ

S přednáškami autorů Bazální stimulace Prof. Dr. Andrease Fröhlicha a Prof. Christel Bienstein

Registrujte se