podle
Prof. Dr. Fröhlicha
První certifikované kurzy
o Bazální stimulaci v ČR a SR
+420 603 971 160
Po - Čt 8:00 - 15:00
8:00 - 14:00

O nás

INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA® s.r.o.

je vzdělávací instituce akreditovaná:

  • Ministerstvem zdravotnictví ČR,
  • Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR,
  • Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR,
  • Ministerstvem zdravotnictví Slovenské republiky.

INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA® s.r.o. je:

Teoretické vědomosti a praktické dovednosti pro aplikaci konceptu Bazální stimulace® lze získat v akreditovaných vzdělávacích programech, které uskutečňuje INSTITUT Bazální stimulace® s. r. o.

INSTITUT Bazální stimulace® je členem Mezinárodní asociace Bazální stimulace®. Absolventi certifikovaných kurzů obdrží od Mezinárodní asociace Bazální stimulace® certifikát platný ve všech zemích Evropské unie. Kromě tohoto certifikátu získají také certifikát níže uvedených ministerstev.

Společnost je také smluvním partnerem Slovenské komory sester a porodních asistentek pro pořádání vzdělávacích akcí s tématem Bazální stimulace® ve Slovenské republice.

Od roku 2007 je INSTITUT Bazální stimulace® patronem Dětského centra Domeček, p. o., v Ostravě (dříve Kojenecký ústav) a podporuje odborně, finančně a materiálně péči o děti v tomto zařízení. Od roku 2011 je patronem o.s. Šafrán dětem a od roku 2012 patronem o.s. Dotek Vizovice.

Jednatelkou INSTITUTU Bazální stimulace® je PhDr. Karolína Friedlová, PhD., která je první certifikovanou lektorkou konceptu Bazální stimulace® v České republice. Je členkou Mezinárodní asociace Bazální stimulace® a od května 2010 do prosince 2010 zastávala funkci prezidentky této mezinárodní asociace. S konceptem Bazální stimulace® se seznámila a aktivně s ním pracovala v přímé péči na Klinice Waldviertel Klinikum Horn v Rakousku a Univerzitní Klinice Mnichov v Německu v letech 1990 – 2001. Postgraduální dvouleté studium pro certifikovaného lektora konceptu Bazální stimulace® vystudovala ve Vídni.

Od roku 2000 zavádí a prosazuje koncept Bazální stimulace® v České republice i ve Slovenské republice v oblasti zdravotní péče, především na odděleních intenzivní péče a následné péče (rehabilitační ústavy), dále u poskytovatelů sociálních služeb (domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením) a také do vzdělávacích programů speciálních škol v České republice.

První kurz Bazální stimulace® zorganizovala v roce 2003 na lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a od té doby sama lektorovala stovky kurzů. V roce 2005 založila akreditovanou vzdělávací instituci INSTITUT Bazální stimulace®, vyškolila tým lektorů, kteří lektorují Základní certifikované kurzy Bazální stimulace®. Je odborným garantem vzdělávacích programů Bazální stimulace® akreditovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR, Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvem školství ČR a Ministerstvem zdravotnictví Slovenské republiky. Úzce spolupracuje s autory konceptu Bazální stimulace® Prof. dr. Andreasem Fröhlichem a Prof. Dr. Christel Bienstein. Účastní se mezinárodních projektů v rámci EU v oblasti vzdělávání. Organizuje pravidelně Národní kongresy Bazální stimulace® s mezinárodní účastí a je pořadatelkou a recenzistkou odborných sborníků. Je rovněž autorkou řady odborných článků, publikací a e-learningových vzdělávacích programů.

IBS v číslech

23
Let praxe
Máme od roku 2000
27000
Proškolených absolventů
Pojďte s námi cestou tradice, kvality a odbornosti
500
Institucí
Jsme proškolili v ČR a SR. Fakultní a univerzitní nemocnice, hospice, domovy sociálních služeb a speciální školy
310
Auditů
Které jsou podmínkou k získání certifikace instituce
8
Vědeckých kongresů
Které byly za účasti autorů Bazální stimulace a přednášejících z různých zemí EU
15.11. 2024

IX ČESKO-SLOVENSKÝ KONGRES BAZÁLNÍ STIMULACE S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ

S přednáškami autorů Bazální stimulace Prof. Dr. Andrease Fröhlicha a Prof. Christel Bienstein

Registrujte se