Domov důchodců Bořanovice

Zřizovatel Hl. město Praha
Bořanovice 65, 250 65 Líbeznice
Tel., fax: 283 981 100, 283 981 101
www.hortenzie.cz

PhDr. Darina Brzobohatá  ředitelka brzobohata@hortenzie.cz
Hana Žemličková, DiS.  sociální pracovnice socialni@hortenzie.cz
Vladimíra Oberlandová  ved. prov. úseku provozni@hortenzie.cz
Lenka Veselá  ved. sociálního úseku vesela@hortenzie.cz
Kristýna Nedvědová  sekretariát sekretariat@hortenzie.cz

zar_boran_1

Zdravotní péče a ošetřovatelský tým

Ošetřovatelský tým

zar_boran_2Během dne je v Domově přítomna diplomovaná zdravotní sestra, psycholog a ošetřovatelky. Dvakrát týdně k nám dochází praktická lékařka, podle potřeby specialista ORL, psychiatr a kožní lékař. Pokud je to vhodné, může být navržena i lázeňská léčba. Tým ošetřovatelů poskytuje seniorům vždy individuální pomoc. Rozsah služeb závisí na přáních a potřebách konkrétního člověka. Jedná se především o asistenci a podporu při hygieně, (koupání, sprchování, holení apod.), při oblékání a stravování. Tyto služby poskytujeme především lidem s výraznějším zdravotním omezením, ostatní se snažíme podporovat v jejich soběstačnosti.

Rehabilitace

zar_boran_3

Aby si staří lidé mohli udržet svoji fyzickou i psychickou kondici, či aby ji mohli znovu nabýt a rozvíjet, nabízíme nejrůznější druhy specializovaných masáží a fyzioterapií. Provádějí je naši kvalifikovaní zaměstnanci v moderně vybavených prostorách (tělocvična, rehabilitace, pracovna maséra).

zar_boran_4Kurz Bazální stimulace se v Domově důchodců v Bořanovicích konal ve dnech 30.3.2006 – 31.3.2006. Tohoto kurzu se zúčastnilo 19 zaměstnanců z DD Bořanovice a 8 zaměstnanců dalších ústavů.

Proškolení zaměstnanci s úspěchem integrují Bazální stimulaci do péče o naše obyvatele. Kurz měl pozitivní vliv i na stmelení celého kolektivu, ukázal nám novou cestu jak pečovat o obyvatele i o sebe sama a vyzněl velice pozitivně. Také lektorka se všem velice líbila, zejména její podání problematiky péče formou Bazální stimulace.

PhDr. Darina Brzobohatá,
ředitelka Domova důchodců Bořanovice

Reference

Kontakty

INSTITUT Bazální stimulace podle Prof. Dr. FRÖHLICHA, s. r. o.
J. Opletala 680
738 02 Frýdek-Místek

IČ: 25889966
DIČ: CZ25889966

Zavolejte nám +420 603 971 160 Naše kurzy