Domov důchodců Bořanovice

Zřizovatel Hl. město Praha
Bořanovice 65, 250 65 Líbeznice
Tel., fax: 283 981 100, 283 981 101
www.hortenzie.cz

PhDr. Darina Brzobohatá  ředitelka brzobohata@hortenzie.cz
Hana Žemličková, DiS.  sociální pracovnice socialni@hortenzie.cz
Vladimíra Oberlandová  ved. prov. úseku provozni@hortenzie.cz
Lenka Veselá  ved. sociálního úseku vesela@hortenzie.cz
Kristýna Nedvědová  sekretariát sekretariat@hortenzie.cz

zar_boran_1

Zdravotní péče a ošetřovatelský tým

Ošetřovatelský tým

zar_boran_2Během dne je v Domově přítomna diplomovaná zdravotní sestra, psycholog a ošetřovatelky. Dvakrát týdně k nám dochází praktická lékařka, podle potřeby specialista ORL, psychiatr a kožní lékař. Pokud je to vhodné, může být navržena i lázeňská léčba. Tým ošetřovatelů poskytuje seniorům vždy individuální pomoc. Rozsah služeb závisí na přáních a potřebách konkrétního člověka. Jedná se především o asistenci a podporu při hygieně, (koupání, sprchování, holení apod.), při oblékání a stravování. Tyto služby poskytujeme především lidem s výraznějším zdravotním omezením, ostatní se snažíme podporovat v jejich soběstačnosti.

Rehabilitace

zar_boran_3

Aby si staří lidé mohli udržet svoji fyzickou i psychickou kondici, či aby ji mohli znovu nabýt a rozvíjet, nabízíme nejrůznější druhy specializovaných masáží a fyzioterapií. Provádějí je naši kvalifikovaní zaměstnanci v moderně vybavených prostorách (tělocvična, rehabilitace, pracovna maséra).

zar_boran_4Kurz Bazální stimulace se v Domově důchodců v Bořanovicích konal ve dnech 30.3.2006 – 31.3.2006. Tohoto kurzu se zúčastnilo 19 zaměstnanců z DD Bořanovice a 8 zaměstnanců dalších ústavů.

Proškolení zaměstnanci s úspěchem integrují Bazální stimulaci do péče o naše obyvatele. Kurz měl pozitivní vliv i na stmelení celého kolektivu, ukázal nám novou cestu jak pečovat o obyvatele i o sebe sama a vyzněl velice pozitivně. Také lektorka se všem velice líbila, zejména její podání problematiky péče formou Bazální stimulace.

PhDr. Darina Brzobohatá,
ředitelka Domova důchodců Bořanovice

Reference

Kontakty

INSTITUT Bazální stimulace® s.r.o.
J. Opletala 680
738 02 Frýdek-Místek

IČ: 25889966
DIČ: CZ25889966

Zavolejte nám +420 603 971 160 Naše kurzy